Osiągnięcia uczniów Gimnazjum nr 6 - archiwum (2007 - 2012)

2011/2012

  • Wyróżnienie w VII Edycji Konkursu Edukacyjnego "Bezpieczniej z prądem" - Amelia Muńkowiak kl. 3b
  • Laureat X Małej Olimpiady Matematycznej - Natalia Laskowska kl. 6c
  • 8 miejsce w Ogólnoplskiej Olimpiadzie Przedmiotowej z Matematyki OLIMPUS - Wojciech Sontowski k.l 4c
  • 3 Miejsce w Mistrzostwach Katowic w Piłce Nożnej Szkół Podstawowych
  • 1 Miejsce w Turnieju Piłki Nożnej Szkół Podstawowych organizowanych przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej "RED BOX"
  • 2 miejsce w Turnieju Piłki Nożnej o puchar "UKS KUKUŁKI" klasy 1-3 organizacja i udział w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar "UKS KARLIK" kalsy 1-3 i 4-6
  • 1 miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "NAUKOWIEC NA PLAKACIE" - Natalia Laskowska kl. 6c
  • 3 miejsce w Ogólnoplskim Konkursie Plastycznym "POWÓDŹ POŻAR DNIEM CZY NOCĄ STRAŻAK PRZYCHODZI CI Z POMOCĄ" - Natalia
    Laskowska kl. 6c
  • 1 miejsce w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "SPORT I REKREACJA W MOIM MIEŚCIE" - Natalia Laskowska kl. 6c
  • 1 miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "BRĄZOWO, ALE CZY ZDROWO" - Natalia Laskowska kl. 6c
  • Laureat "MAŁEJ OLIMPIADY MATEMATYCZNEJ" - Natalia Laskowska kl. 6c
  • Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "KANGUR" - Natalia Laskowska kl. 6c
  • Laureat Międzynarodowego Konkursu "BALTIE" - Paweł Nalepka kl. 6b
  • 1 miejsce na 4 Ogólnopolskim Festiwalu HIP-HOP, BREAKDENS - "WIOLINKI"
  • Wyróżnienie 2 i 3 stopnia w Konursie Tanecznym "RÓŻA 2012" - "WIOLINKI"
  • Laureat Międzyszkolnego Kokursu "POZYTYWNA ENERGIA" - Amelia Mańkowiak 3b
  • Finalista "MAŁEJ OLIMPIADY MATEMATYCZNEJ" - Natalia Kawecka kl. 6b

2010/2011

  • Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Historia Polski oczami dzieci i młodzieży"  - K. Mącznik, M. Klimas, P. Barańska, T. Jazgar, Z. Palenta (1a)
  • Wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym "Już pięknie czytam" - Alicja Błędowska (1b)
  • Wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Moje miasto" - A. Muńkowiak, P. Mandebura, K. Marciniak, O. Stypiński, M. Plura (2b)
  • I miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Piłki Nożnej - Klasa 2c
  • Wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie "Przyjaciel Sznupka" - Sz. Muńkowiak, J. Ignaszak (3a)
  • Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Ortograficznym "Stypendiada" - Wojciech Sontowski (3c)
  • Mistrz Dyktanda w Miejskim Konkursie Ortograficznym - Wojciech Sontowski (3c)
  • Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Straszki śląskie" - Natalia Tomiło (4c)
  • Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Historia Polski oczami dzieci i młodzieży" - O. Nyc, W. Michalska (4c)
  • Laureat Ogólnopolskiego konkursu Polonistycznego "Stypendiada"  - Paweł Antlauf (5a)
  • Finalista Ogólnopolskiego konkursu Ortograficznego "Stypendiada"  - Paweł Antlauf (5a)
  • I miejsce w Miejskim Konkursie Plastycznym "Brązowo, ale czy zdrowo"  - Natalia Laskowska (5c)
  • I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Katowice - Ostrawa" - Legendy, mity i opowieście z Katowic i Górnego Śląśka"  - Wiktoria Gajos (5c)
  • II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Katowice - Ostrawa" - Legendy, mity i opowieście z Katowic i Górnego Śląśka"  - Natalia Laskowska (5c)
  • III miejsce w XII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Powódź, pożar dniem czy nocą..."  - Natalia Laskowska (5c)
  • Finalista Konkursu Interdyscypilarnego części humanistycznej - Marek Płaszczymąka (6c)
  • Finalista "Małej Olimpiady Matematycznej" - Kinga Zaskórska (6b)

2009/2010

  • Laureat w Ogólnopolskiej Ponadprogramowej Olimpiadzie przedmiotowej z języka Angielskiego "Olimpus" - sesja jesienna - Sławomir Kubas (2A)
  • I Miejsce w Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej dla Gimnazjów "Orlik - gram i kibicuje bezpiecznie"
  • I Miejsce w Pucharze Wojewody Śląskiego oraz Śląskiego Kuratora Oświaty w Piłce Nożnej.
  • III Miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Malarskim dla dzieci i młodzieży "Ślaskie straszki - bohaterowie legend,  bajek i przywiarek" zajęła J.Szczypary (1B)
  • II Miejsce w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym "Nudna Matematyka" zajął M.Pilch (2A)
  • finalista w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym "Nudna Matematyka" - Sławomir Kubas(2A)
  • II etap XI Wojewódzkiego Dwuosobowego Konkursu z Fizyki dla Gimnazjum - Ryszard Kurka, Rzepa Łukasz
  • III miejsce -Międzyszkolny Konkurs " Czysta Energia dla przyszłości " Ryszard Kurka
  • I miejsce - Mistrzostwa Katowic w Piłce Ręcznej chłopców
  • I miejsce - Mistrzostwa Katowic Szkół Gimnazjalnych - piłka nożna chłopców
  • III miejsce w Finale VI Gimnazjady Młodzieży Szkolnej Województwa Śląskiego w koszykówce chłopców
  • III miejsce - Jolanta Szczypara (IB) - Ogólnopolski konkurs malarski dla dzieci i młodzieży "Śląskie straszki - bohaterowie legęd, bajek i przywiarek
  • II miejsce - Wojewódzki Konkurs matematyczny "Nudna Matematyka" - Marcin Plich (IIA)
  • Finalista - Wojewódzki Konkurs Matematyczny "Nudna Matematyka" - Sławomir Kubas (IIA)
  • II etap XI Wojewódzkiego Dwuosobowego konkursu z fizyki dla gimnazjum - Ryszard Kurka, Rzepa Łukasz
  • Dwa wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie matematycznym "Kangur 2010" - Marcin Plich, Ryszard Kurka
  • Wyróżnienie w miejskim programie profilaktycznym - S. Jęderka
  • I i III miejsce w I konkursie Tańca Śląskiego "Trojak 2010" - w kategorii 13-19 lat - Wojciech Freihoefer
  • Sławomir Kubas (IIA) - Laureat ogólnopolskikej olimpiady językowej  Języka Angielskiego "Olimpus"
  • III miejsce - - Międzyszkolny konkurs "Czysta Energia dla przyszłości" Ryszard Kurka
  • I miejsce - Mistrzostwa Katowic Szkół Gimnazjalnych w piłce ręcznej chłopców
  • I miejsce - Regionalne eliminacjeturnieju piłki nożnej "Orlik - gram i kibicuję bezpiecznie"
  • I miejsce - w wojewódzkim turnieju piłki nożnej dla gimnazjów "Orlik - gram i kibicuję bezpiecznie "
  • I miejsce w pucharze wojewody śląskiego oraz śląskiego kuratora oświaty w piłce nożnej
  • I miejsce - mIstrzostwa Katowic szkół gimnazjalnych - piłka nożna chłopców
  • I miejsce w finale wojewódzkim Coca Cola Cup w turnieju piłki nożnej chłopców szkół gimnazjalnych
  • Półfinał krajowego coca cola cup w turnieju piłki nożnej chłopców szkół gimnazjalnych (16 najlepszych drużyn w Polsce)
  • Półfinał wojewódzkim w turnieju piłki nożnej chłopców szkół gimnazjalnych
  • I miejsce w turnieju Piłki nożniej o puchar prezesa rady ministrów
  • Półfinał mistrzostwa katowic szkół gimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt
  • I miejsce w turnieju piłki siatkowej dziewcząt Karlik 2010-06-02
  • I miejsce - Mistrzostwa katowic szkół gimnazjalnych - koszykówka chłopców
  • III miejsce w finale VI gimnazjady młodzieży szkolnej województwa śląskiego w koszykówce chłopców
  • I miejsce w VI Turnieju koszykówki kadetów im. Zbigniewa Klimontowicza
  • I miejsce w Turnieju koszykówki o puchar prezesa UKS "DYCHA"

2008/2009

Udział w konkursach, olimpiadach przedmiotowych, zawodach sportowych:

I miejsce w IX  Wojewódzkim Konkursie Literacki zajęła U.Mitas (3D)

I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym Ostrawa-Katowice zajęły U.Mitas i M.Panyło (3D)

I miejsce w VIII Miejskim Kameralnym Festiwalu Piosenki zajął  Zespół ,,Bez Zapowiedzi"

III miejsce w Miejskim Jesiennym Festiwalu Piosenki zajął Zespół ,,Bez Zapowiedzi"

finaliści w Wojewódzkim Konkursie Nudna Matematyka - M.Kurka (3A), M.Pilch (1A), Ł.Rzepa (1A), R.Kurka (1A)

finaliści w Wojewódzkim Dwuosobowym Konkursie z fizyki dla Gimnazjum -  M.Kurka, S.Magiera (3A)

IV miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej Olimpus (sesja wiosenna) zajął M.Kurka (3A)

→  VII miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej Olimpus (sesja wiosenna) zajęła M.Pilch (1A)

→  II Miejsce w Mistrzostwach Katowic w Piłce Nożnej

→  II Miejsce w Finale Wojewódzkiego Konkursu Coca-Cola Cup w Piłce Nożnej

→  I Miejsce - Regionalna Liga Juniorów - Dróżyna K.S. Rozwój Katowice (Rocznik '94)

II etap w Międzyszkolnym Konkursie Przedmiotowym z Fizyki - M.Kurka (3A)

laureatka w Konkursie Przedmiotowym z chemii - M.Broda (3C)

laureat w Konkursie Przedmiotowym z matematyki - M.Kurka (3A)

laureat w Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego ,,Olimpus" - S.Kubas

laureatka w Ogólnopolski Konkurs Plastyczny na pracę pt. ,,Badania fenologiczne w moim otoczeniu" - P.Węgier (3G)

→  wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie ,,Kangur matematyczny" zdobyli M.Pilch (1A), Ł.Rzepa (1A), T.Świątkowski (3A)

I miejsce w Mistrzostwach Katowic Gimnazjów zajęli  koszykarze

I miejsce w Półfinale Wojewódzkim w Zawodach Szkół Gimnazjalnych zajęli koszykarzy

II miejsce w Mistrzostwach Katowic w Piłce Nożnej 2009 zajęli piłkarze

III miejsce w Mistrzostwach Katowic w Piłce Ręcznej chłopców zajęła drużyna piłki ręcznej

IV miejsce w Finale V Gimnazjadzie w Sportowych Haalowych Województwa Śląskiego zajęli koszykarze

2007/2008

→  finalistka w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Matematyki

laureaci w Międzynarodowym Konkursie  Matematycznym ,,KANGUR''

laureaci w Międzynarodowym Konkursie Gimnazjalnym o Zaprzyjaźnionych Miastach Ostrawa-Katowice

laureaci w Ogólnopolskim Konkursie Literackim

→ laureat w Ogólnopolskim Konkursie ,,kiedy dzwonią po straż pożarną''

→ laureaci w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym ,,EKO-PLANETA''

laureaci w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Geografii

laureat w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Biologii

→  laureaci w Wojewódzkim Międzyszkolnym Turnieju ,,Młody Znawca Płazów''

I miejsce w II Turnieju Piłki Nożnej o Mistrzostwo Katowic

I miejsce w Turnieju Młodzików Starszych w Zabrzu w Piłce Koszykowej

I miejsce w Rozgrywki Ligowe Młodzików Starszych ŚŻPK

II miejsce w Pucharze Polskiego Związku Koszykarskiego

II miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Gimnazjalnych w Piłce Koszykowej

→  II miejsce w Turnieju Piłki Nożnej im. M.Wielgusa

II miejsce w Amatorskiej Lidze Siatkowej Kobiet organizowanej przez Klub Sportowo-Rekreacyjny TKKF ,,Spartakus'' w Katowicach oraz UKS PIK w Katowicach

II miejsce w II Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadpodstawowych organizowany przez AZS Uniwersytet Śląski

Finalista w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego - Organizowany przez WOM

Laureat II stopnia  w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego "Fox"

Laureat w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego "Mix"

 

do góry