W piątek 7 września 2018 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach w Filii nr 12, odbyło się spotkanie z autorką książek i dziennikarka Anną Dziewit-Meller. W spotkaniu wzięła udział grupa uczniów z naszej szkoły. Uczniowie szybko znaleźli wspólny język z autorką, która chętnie odpowiadała na niezliczone pytania dotyczące życia i warsztatu pracy pisarki. Anna Dziewit-Meller zachęciła młodzież do sięgnięcia po swoje książki przeznaczone dla młodszego czytelnika czyli: „Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy” i „Damy, dziewuchy, dziewczyny. Podróże w spódnicy”.

                       1  3 

 2

Rok szkolny 2017/2018 zaowocował współpracą z PBW. W ramach współpracy w bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia dla klas 1-3, prowadzone przez nauczyciela bibliotekarza Annę Krzempek pracownika PBW. Zajęcia dotyczyły popularnych baśni.

5  6

Dnia 12 kwietnia 2018 w Katowicach odbył się półfinał Wielkiej Ligii Czytelników. Drużyna naszej szkoły wyłoniona w eliminacjach szkolnych w składzie: Jula Kierepko, Alicja Zagożdżon i Przemysław Waltar godnie reprezentowała szkołę. Do finału Ligii przejdzie tylko jedna z trzydziestu jeden drużyn szkolnych. Wyniki już niedługo.

 4

Kolejny rok szkolny (2017/2018) przyniósł zwycięzców Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania dla klas 1-3 SP 33, który zorganizowany został w bibliotece szkolnej w ramach projektu „W Krainie Bajek i Baśni”. Komisja w składzie mgr Beata Mąsior i mgr Justyna Stala – Dybus wyłoniły laureatów. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

 125 643

do góry