Szanowni Państwo! Od września 2024r. zapraszamy do naszego przedszkola dzieci w wieku 3, 4, 5 i 6 lat!

Szkoła Podstawowa Nr 33 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Ligonia działa od 1957 roku. We wrześniu 2012 roku powstał w naszej szkole pierwszy oddział przedszkolny. Dążyliśmy do tego z wielkim zapałem, ponieważ od dawna marzyliśmy o tym, by stworzyć przedszkole budowane w partnerstwie i porozumieniu z dziećmi, w którym dzieci będą mogły:
wzrastać i rozwijać się w atmosferze wzajemnego szacunku, nabywać umiejętności, które są im potrzebne i przydatne w życiu, jednocześnie dobrze się przy tym bawiąc, być inspirowane przez dorosłych – pasjonatów, którzy aktywnie włączą się w ich rozwój oraz pokażą otaczający świat.
Jesteśmy placówką, w której wyznajemy zasadę, że dziecko to mały człowiek, którego trzeba przygotować do życia w społeczeństwie, dlatego mając w swoim zespole aktywnych, zaangażowanych i wykształconych specjalistów staramy się nieść wsparcie i pomoc naszym podopiecznym, a także ich rodzicom. Po remoncie staliśmy się nowym przedszkolem mogącym pomieścić cztery grupy dzieci, dodatkowo nasze przedszkole jest dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Oddział przedszkolny jest oddziałem nieferyjnym. Jedyne koszty jakie ponoszą rodzice  to opłata za wyżywienie (śniadanie, obiad i podwieczorek). Oferujemy bezpłatną opiekę nad dziećmi w godzinach od 6.30 do 17.00. W tym czasie realizowane są obowiązkowe zajęcia dydaktyczne, a także dodatkowe i świetlicowe. Wszystkim dzieciom uczęszczającym do oddziału zapewniamy miejsce w klasie pierwszej w Szkole Podstawowej nr 33 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Ligonia.
Głównym celem działania naszej placówki jest dążenie do zapewnienia dzieciom najlepszych warunków rozwoju. Pragniemy, aby czas jaki dzieci spędzą w naszej szkole był uzupełnieniem procesu wychowania, który Państwo realizujecie w swoich rodzinach.
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty:
Budynek naszej szkoły usytuowany jest z dala od ruchliwej ulicy. Posiadamy bogate zaplecze edukacyjne i sportowe. Nasi podopieczni mają możliwość przebywania na świeżym powietrzu (place zabaw, miasteczko ruchu drogowego, liczne boiska, które znajdują się w obrębie obiektów sportowo - rekreacyjnych szkoły).
Dzieciom zapewniamy:

• wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną przyjazną naszym podopiecznym, która proces kształcenia i wychowania opiera na współpracy bazując na edukacji włączającej
  • atrakcyjne zabawy i zajęcia dydaktyczne przy użyciu wyspecjalizowanych pomocy dydaktycznych i terapeutycznych pozwalających na diagnozę ucznia, monitorowanie i analizę postępów w rozwoju dziecka
  • zajęcia w nowocześnie i funkcjonalnie urządzonych salach
  • pełne wyżywienie  (śniadanie, obiad dwudaniowy z kompotem i deserem oraz podwieczorek), zdrowe i smaczne, gotowane we własnej kuchni
  • naukę języka angielskiego w oparciu o Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności, którego celem jest codzienne osłuchiwanie dzieci z językiem angielskim, tak aby język angielski nie był dla nich językiem obcym
  • harmonijny rozwój dzieci poprzez zastosowanie liczydeł ABAKUS, za pomocą których rozwijana jest kreatywność dzieci i umiejętność logicznego myślenia
  • rozwój umiejętności komunikatywnych i poznawczych w oparciu o Program „Klucz do uczenia się”, który ma na celu rozwinąć u najmłodszych dzieci umiejętność uczenia
  • naukę religii
  • naukę i doskonalenie pływania w ramach działającego w naszej szkole UKS "Karlik"
  • zajęcia z robotyki i kodowania
  • zajęcia ruchowo - taneczne
  • opiekę pedagoga, pedagoga specjalnego i psychologa
  • możliwość korzystania z biblioteki szkolnej
  • estetyczne toalety przystosowane do wzrostu dzieci

Zapraszamy wszystkich, którzy podobnie jak my zgadzają się ze słowami, że  „dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta”.