Dnia 28 maja w naszej szkole odbyło się spotkanie klas 1-3 SP z autorem książek dla dzieci Waldemarem Cichoniem. W trakcie spotkania dzieci zapoznały się z twórczością Pana Cichonia, sam autor zaprezentował najnowszą książkę z serii o Cukierku. Po krótkiej prelekcji uczniowie mieli okazję zakupienia książki wraz z autografem.

1  3

2

DNIA 12.03.2019r.  W BIBLIOTECE SZKOLNEJ ODBYŁ SIĘ KONKURS CZYTELNICZY PT.” W BAŚNIOBORZE MLEKO PILI, MAGICZNYCH PRZYGÓD DOŚWIADCZYLI”, W KTÓRYM UDZIAŁ WZIĘŁO 15 UCZESNIKÓW Z KL. 4 i 6.

WYNIKI KONKURSU:

II MIEJSCE

III MIEJSCE

MAŁGOSIA PULIKOWSKA

JULIA KIEREPKO

JAKUB DOMBEK

KAROL HEGENBARTH

MARTYNA TRZECIAK

PRZEMYSŁAW WALTAR

OLIWIA CIERPISZ

ALICJA ZAGOŻDZON

PAULINA BRZDĄK

MAJA STASIAK

KLARA CZECH

BORYS SZWACZKA

LENA PIETRASIK

DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W KONKURSIE GRATULUJEMY  I ŻYCZYMY  ZAWSZE UDANEJ LEKTURY

mgr Katarzyna Wyrobek-Rak

mgr Justyna Stala-Dybus

1

"Cudowny chłopak" R. J. Palacio (Raquel, Jaramillo)

Książka jest inspirująca, to pełna ciepła opowieść o przyjaźni, rodzinie i sile, którą ma w sobie każdy z nas.

Wiktoria Domagała kl. 4 c

"Był sobie pies"  W. Bruce Cameron

Ta książka opisuje życie i przygody kochającego i oddanego czworonoga Bailey'a z punktu widzenia psa.
Bailey odradza się w kilku wcieleniach i pokazuje nam miłość i przyjaźń do swoich właścicieli. Książka jest
nie tylko ciekawa, ale zabawna i wzruszająca. Pokazuje, że zwierzęta mają też uczucia i swoje życie.
Bardzo polecam tę książkę! A po jej przeczytaniu polecam również obejrzenie filmu.

Weronika Wieczorek kl. 4 c

1  2

Koordynatorami konkursu są:      mgr Katarzyna Wyrobek-Rak, mgr Anna Supińska, mgr Justyna Stala-Dybus, mgr Katarzyna Klimczak

1. W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie:
  • Klas 1-4 (: mgr Katarzyna Wyrobek-Rak, mgr Anna Supińska)
  • Klas 4-8 (mgr Justyna Stala-Dybus, mgr Katarzyna Klimczak)
  1. Forma utworu: bajka, opowieść, powieść lub zbiór opowiadań - napisane prozą; tematyka utworu – współczesna.
  2. Objętość prac konkursowych: 1 do 8 stron A4, A5
  3. Prace powinny posiadać: okładkę, stronę tytułową, treść , ilustrację, numeracje stron.
  4. Prace konkursowe będzie oceniało Jury złożone z nauczycieli biblioteki szkolnej oraz świetlicy szkolnej.

Jury przy ocenie prac będzie zwracało szczególną uwagę na to, czy praca konkursowa:

• jest adresowana do dziecka
  • niesie ważne i ciekawe dla dziecka treści
  • jest napisana piękną i poprawną polszczyzną; wyrabia gust estetyczny i dobry smak literacki
  • uczy racjonalnego myślenia, mądrości oraz zasad prawidłowej komunikacji i relacji między ludźmi
  • niesie przesłanie szacunku do dziecka, innych istot, przyrody, kraju, prawa, tradycji, wartości humanistycznych
  • rozwija umiejętność odróżniania dobra od zła, uczy rozwiązywania problemów i konfliktów
  • chroni wrażliwość dziecka - nie wzbudza lęków i pesymizmu, unika przemocy
  • buduje pozytywny stosunek do świata i ludzi, optymizm i wiarę w siebie.
  1. Termin nadsyłania prac: do 31października 2018r.
  2. Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody.
  3. Nagrodzone prace zostaną wystawione w bibliotece szkolnej oraz zamieszczone na stronie internetowej szkoły.

ZAPRASZAMY DO PISANIA DOBRYCH KSIĄŻEK DLA DZIECI !!!

W piątek 7 września 2018 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach w Filii nr 12, odbyło się spotkanie z autorką książek i dziennikarka Anną Dziewit-Meller. W spotkaniu wzięła udział grupa uczniów z naszej szkoły. Uczniowie szybko znaleźli wspólny język z autorką, która chętnie odpowiadała na niezliczone pytania dotyczące życia i warsztatu pracy pisarki. Anna Dziewit-Meller zachęciła młodzież do sięgnięcia po swoje książki przeznaczone dla młodszego czytelnika czyli: „Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy” i „Damy, dziewuchy, dziewczyny. Podróże w spódnicy”.

1  3

2

Rok szkolny 2017/2018 zaowocował współpracą z PBW. W ramach współpracy w bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia dla klas 1-3, prowadzone przez nauczyciela bibliotekarza Annę Krzempek pracownika PBW. Zajęcia dotyczyły popularnych baśni.

5  6

Dnia 12 kwietnia 2018 w Katowicach odbył się półfinał Wielkiej Ligii Czytelników. Drużyna naszej szkoły wyłoniona w eliminacjach szkolnych w składzie: Jula Kierepko, Alicja Zagożdżon i Przemysław Waltar godnie reprezentowała szkołę. Do finału Ligii przejdzie tylko jedna z trzydziestu jeden drużyn szkolnych. Wyniki już niedługo.

4

Kolejny rok szkolny (2017/2018) przyniósł zwycięzców Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania dla klas 1-3 SP 33, który zorganizowany został w bibliotece szkolnej w ramach projektu „W Krainie Bajek i Baśni”. Komisja w składzie mgr Beata Mąsior i mgr Justyna Stala – Dybus wyłoniły laureatów. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.