Podsumowanie Tygodnia Kodowania

Europejski Tydzień Kodowania

(Code Week) był w naszej szkole w dniach  7 – 15 października.

W ramach Code Week, odbywającego się pod hasłem „Programowanie jest fajne!” uczniowie wzięli udział w różnego rodzaju warsztatach związanych z kodowaniem. Warsztaty dla klas 1-4 zapoznające uczniów z kodowaniem w środowisku Baltie pod hasłem „Pytamy Baltiego, jak się gra w chowanego” prowadziła p. Beata Mąsior. Warsztaty dla klas 1-4 zapoznające uczniów z kodowaniem w środowisku Scratch prowadziła p. Justyna Baron, p. Beata Mąsior, p. Katarzyna Krzyżańska – Antlauf, p. Zbigniew Tarajkowski, oraz p. Damian Boral. Warsztaty w programowaniu robotów – Ozobotów  pod hasłem „Pirackie przygody z robotami” prowadziła p. Martyna Urbańska. Warsztaty kodowania na dywanie „Labirynt” i  „Zabawy kubeczkami” prowadziła p. Anna Supińska i p. Paulina Worsztynowicz. Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za aktywne uczestnictwo w projekcie. Dalszy ciąg szkoleń  w programowaniu będzie na lekcjach informatyki i kółkach informatycznych. Zachęcamy też do nauki kodowania z programem Scratch i Baltie w domu. Powodzenia.