W ostatnim dniu nauki przed Świętami Wielkanocnymi wolontariuszki SKW złożyły życzenia świąteczne podopiecznym Warsztatów Terapii Zajęciowej "AKCENT" i obdarowały własnoręcznie wykonanymi wypiekami. Chwile serdeczności zakończono obietnicą wiosennego artystycznego  spotkania.

Do zobaczenia!

1c

W dniu Święta Kobiet członkowie -wolontariusze odwiedzili swoich niepełnosprawnych przyjaciół uczestniczących w zajęciach Warsztatów Terapii Zajęciowej „Akcent". Złożyli życzenia, obdarowali słodkościami i własnoręcznie wykonanymi kartkami. Uczestnik zajęć Janek oprowadził nasze uczennice po ośrodku, opowiedział o planie zajęć, pokazał wytwory pracy, wykonywanych pod kierunkiem pań terapeutek, a na koniec wszyscy pozowali do wspólnego zdjęcia.

Razem ustaliliśmy plan wiosennych wspólnych spotkań.

DO MIŁEGO ZOBACZENIA!

• 01
  • 02
  • 03

1 marca 2024r. w całej Polsce obchodzony był Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który został ustanowiony przez Sejm w 2011 roku. Klasy 4b i delegacja 5d w tym dniu udały się na pobliski skwer pod obelisk rotmistrza Witolda Pileckiego, gdzie uczennica Paulina przybliżyła nam postać i drogę życiową naszego bohatera. Po chwili pamięci  uczniowie zapalili znicze i złożyli kwiaty.
Patron skweru, rotmistrz Witold Pilecki, został uznany jako jeden z sześciu najodważniejszych ludzi na świecie walczących w konspiracji podczas II wojny światowej.

podobeliskiem

Zdjęcie Pilecki

Szkolny Klub Wolontariatu wraz z Towarzystwem  Przyjaciół Lwowa organizuje zbiórkę czekolad dla dzieci ze szkół polskich w obwodzie lwowskim. Pragniemy pokazać, że pamięć o naszych rodakach jest ciągle żywa, a słodki podarunek rozjaśni oblicza naszych kolegów na Kresach.
         Miejsce zbiórki: sala 151
         Termin: 22 marca 2024r.
                Liczymy na Wasze zaangażowanie!

2024 03 07 091609
Tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia młodzi uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu gościli w Ośrodku Rehabilitacyjnym „AKCENT" na naszym osiedlu. Małgosia i Marta przedstawiły prezentację dotyczącą zwyczajów i tradycji świątecznych współczesnych i dawnych. Następnie wieloosobowy chór wolontariuszy dał koncert kolęd, wzbudzając aplauz zgromadzonych. Na zakończenie złożono sobie wzajemne życzenia, wręczając własnoręcznie zrobione kartki oraz słodkie podarunki. Nasi młodzi przyjaciele z ośrodka obiecali wizytę w naszej szkole z pięknym przedstawieniem już w styczniu. Do zobaczenia!

akcent

Szkolny Klub Wolontariatu zakończył zbiórkę pieprzu ziarnistego dla Fundacji „WOLNE MIEJSCE", która organizuje Metropolitalną Wigilię dla Samotnych. Zebraliśmy 6,30 kg pieprzu! Bardzo, bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, pracownikom szkoły i naszym uczniom. Zawsze możemy na Was liczyć!

pieprznastr

Jak co roku 16 grudnia, w dniu krwawej pacyfikacji w Kopalni Wujek, odbył się XI Bieg Dziewięciu z Wujka, w którym uczestniczyła młodzież z całego Śląska. Członkowie naszego Szkolnego Klubu Wolontariatu pomagali przy organizacji biegu. Wcześniej młodzi wolontariusze wysłuchali historii dotyczącej wydarzeń w Kopalni Wujek, a także złożyli hołd zamordowanym bohaterom.

„I wasz dzień kiedyś nadejdzie,
chłopcy z kopalni „Wujek”.
Anioł pod płaszczem skrzydła ukryje,
przez góry do Polski się przedrze
i głaz wam znad grobu odsunie..."

• 01
  • 02
  • 03

W dniu Św. Mikołaja młodzi wolontariusze z naszej szkoły pomagali w organizacji uroczystego święta w Klubie Osiedlowym „Plus". Wespół z panem kierownikiem klubu, a naszym dawnym nauczycielem P. Krystianem Gawlikiem, bawili młodych uczestników, rozdawali prezenty, a następnie pozowali do wspólnej fotografii.

Klub „Plus" to jedno z wielu miejsc, gdzie nasi wolontariusze realizują swe kolejne pomysły. Trzymamy za nich kciuki!